Okolice

Dworek Łukowiska zlokalizowany jest na końcu wsi książęcej  Bubel Łukowiska założonej na przełomie XII i XIV wieku.

Głównym walorem Dworku jest jego umiejscowienie na terenie Parku Krajobrazowego: „Podlaski Przełom Bugu” obfitującego w bogactwa flory i fauny włączonego do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Teren Parku z uwagi na piękno przyrody, świeże powietrze, czystą wodę, ciszę jest doskonałą odskocznią od wielkomiejskiego zgiełku. Jest idealnym miejscem na relaks i wypoczynek dla osób lubiących bliski kontakt z prawdziwie dziewiczą, nieskalaną ręką człowieka przyrodą.

Obcując z dziewiczą przyrodą Parku Krajobrazowego, nie sposób nie zauważyć szczególnie cennych przyrodniczo łęgów wierzbowo – topolowych porastających niskie brzegi rzeki, stare wyspy i obrzeża starorzeczy rozpościerających się m.in. u podnóża naszej posiadłości.
Nie zawiodą się też miłośnicy fauny i flory gdyż dolina Bugu, zbiorowiska leśne, łąkowe i pastwiska w sposób szczególny umożliwiają bytowanie wielu rzadkim i ginącym gatunkom roślin i zwierząt. Nie sposób opisać całego bogactwa nadbużańskiej przyrody i malowniczych pejzaży Podlasia.
Zapraszamy przez cztery pory roku, a że każdy ma swój urok możecie się państwo przekonać przyjeżdżając na wypoczynek w kręgu rodzinnym lub gronie przyjaciół.